В Украині скоро може початися громадянська війна.

Пропозиції про об'єднання ЗАТ «Газпром» з НАК «Нафтогаз України» суперечать українському законодавству і всім договорам і домовленостям про інтеграцію України в європейський енергетичний простір, укладеними Україною за роки Незалежності, і можуть призвести до істотної напруги в країні. Про це в коментарі УНІАН заявив експерт з енергетичних питань Богдан Соколоскій.
В Украині скоро може початися громадянська війна.
Подібні «ініціативи», на думку експерта, істотно ускладнять ситуацію в Україні. «Такі« ініціативи »не тільки руйнують українську державність, вони провокують не тільки розкол держави на українське і радянський, але й терор і громадську війну на українській землі, від якої постраждають і українці, і росіяни, і сусідні держави. Зустрічі з представниками швейцарських та німецьких політичних і ділових кіл, проведені мною 30 квітня та 1 травня 2010 року, свідчать, що європейці усвідомлюють перспективу такого розвитку подій в центрі Європи і будуть робити все для того, щоб захистити себе в першу чергу », - заявив Соколовський.

Зокрема, зазначив експерт, ця ініціатива суперечить Закону України про трубопровідний транспорт від 15 травня 1996 року з наступними змінами, суперечить Брюссельській спільній заяві від 23 березня 2009 року щодо модернізації української ГТС, рішенням Ради міністрів ЄС про членство України в європейському Енергетичному співтоваристві від 18 грудня 2009 року і Договору до Енергетичної Хартії, ратифікованим Верховною Радою України 6 лютого 1998 року та ін.

«Ініціатива передбачає остаточну відмову від впровадження притаманних Європі сучасних високих і прозорих стандартів в енергетичному секторі України і повернення до стандартів і принципів СРСР», - відзначив Соколовський.

Він підкреслив, що фактичний контроль з боку Росії над газовим сектором України встановили контракти від 19 січня 2009 року, а нова ініціатива прем'єр-міністра Росії покликана закріпити і юридичний контроль.

«Російська сторона отримує беззаперечне право встановлювати свої правила, норми і тарифи, в тому числі і цінові, для всіх категорій споживачів природного газу в Україні, включаючи промислові та комунальні підприємства, бюджетні організації і населення», - відзначив експерт.

«Українці не зможуть навіть розпоряджатися газом власного видобутку, а про диверсифікацію та енергоефективность потрібно забути назавжди. Українці втратять свою стратегічну власность, зокрема ГТС в інтересах російської сторони в обмін на міфічні обіцянки щодо доступу до родовищ енергоресурсів і, хіба що - прав на місця в новому ГУЛАГу. Схоже на те, що російська влада, озвучуючи подібні ініціативи, намагається довести всьому світові, що українці не в змозі мати ні власної енергетики, ні економіки, ні власної держави », - заявив Соколовський.
04 май 2010 /
Похожие новости

2-й ( I І ) У Н І В Е Р С А Л УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ

( I І ) У Н І В Е Р С А Л УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАДИ Громадяне землі Української Представники Временного Правительства повідомили нас про ті певні заходи, яких Временне Правительство має вжити в

Янукович призначив людину Фірташа в.о. голови СБУ!!!

Президент України Віктор Янукович призначив Валерія Хорошковського тимчасово виконуючим обов'язки глави Служби безпеки України. Про це в понеділок повідомила заступник глави адміністрації
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ