Через постійне добровільне роззброєння з Україна перестала бути регіональним лідером. На Україну вже не зважає навіть Румунія.

«Під час свого візиту до США Президент України Віктор Янукович несподівано заявив у розмові із Президентом США Бараком Обамою про готовність України позбутися із залишками високозбагаченого урану та переходу українських АЕС на низько збагачене уранове паливо, про що попередньо було погоджено з Росією», – йдеться у заяві керівника фракції БЮТ у Івано-Франківській обласній раді Юрія Романюка.
"Внесок держави Україна у світову боротьбу із непоширенням ядерної зброї, технологій та добровільного (дебільного) утвердження статусу першої у світі неядерної країни, обернувся для нашого народу втратою будь-якої державницької політичної ваги. З нами тепер може не рахуватися не тільки США чи Росія, а навіть Румунія (відома епопея із визначення у Гаазьком міжнародному суді ООН кордонів виключної економічної зони України довкола острова Зміїний)", - наголосив Юрій Романюк у заяві.

На думку депутатів фракції БЮТ, "заява Януковича викликає чимало запитань з огляду сумного попереднього досвіду українських високопосадовців у визначенні долі, а саме вивезення за межі України арсеналів тактичної ядерної зброї, наступного вивезення стратегічної ядерної зброї, носіїв доставки ядерної зброї (ракет середньої і великої дальності польоту), знищення стаціонарних шахт для бойового чергування ядерної зброї, знищення стратегічної дальньої авіації, огульне і незабезпечене компенсаційними фінансами поспішне закриття Чорнобильської АЕС, а тепер настала черга вивезення залишків високозбагаченого уранового палива та концепція використання у майбутньому низько збагаченого ядерного палива, без жодних фінансових або без пекових компенсацій та гарантій".

Прикарпатські бютівці переконані, що "Україна вже "наїлася" безпорадністю Будапештського меморандуму 1994 року, коли у 2003 році російські "закляті друзі і брати" будували на косі Тузла свої кордони".

Юрій Романюк переконаний, що Президент України Віктор Янукович не проводив жодних консультацій з фахівцями перед доленосним для країни рішенням: "Цікавим постає питання можливості подальшого продовження фундаментальних наукових досліджень у відомих закритих ядерних центрах в Києві та Харкові, без наявності сталих поставок високозбагаченого уранового матеріалу з Росії. З ким взагалі радився Янукович, окрім Герман та Львочкіна?"

"Цікаво чим супроводжуються у матеріально-фінансовому, політичному та економічному виразі можлива згода Польщі, Німеччини, Сербії, Чехії та Білорусії на вивезення свого свіжого та відпрацьованого ядерного палива на переробку до Росії. І чи корелюється паритетністю та симетричністю умови цих угод між нашими сусідами і Росією, аналогічно до змісту умов угод України з Росією", – наголошено у заяві.
14 апрель 2010 /
Похожие новости

Віктор Янукович приніс присягу і видав перші укази.

Подготовил Влад Забара Сьогодні Віктор Янукович приніс урочисту присягу в Верховній Раді і став четвертим президентом в новітній історії України. Потім в приміщенні Секретаріату Президента Віктор

Ющенко хоче проведення дострокових виборів в Україні!!!

Президент Віктор Ющенко має намір очолити курс на дострокові вибори до парламенту. Про це йдеться у заяві політради партії "Наша Україна". "Віктор Ющенко готовий очолити цей процес, а, отже,
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ