Россія поширює військову присутність на пострадянському просторі: в Абхазії та Південній Осетії розміщєно зенітно-ракетні комплекси С-300.

Комментар політолог Влад Забара: Російська Федерація посилює свою військову присутність на території СНД. І Грузія на цей час немає ніяких шансів повернути свої колишні автономні республіки Абхазію та Південнц Осетію.
Россія поширює військову присутність на пострадянському просторі: в Абхазії та Південній Осетії розміщєно зенітно-ракетні комплекси С-300.
Після поразки в "П'ятиденній війні 2008 р." грузинські позиції в регіоні значно послабли. РФ завдала по грузинскій армії ніщівного удару, підірвавши існуючий на той час українсько-грузинский альянс. Тепер геополітична ситуація змінилася. Україна опинилася в орбіті російської політики, а Абхазія та Осетія проголошені незалежними державами, які визнані Росією.


Зенітні ракетні комплекси С-300 були розгорнуті російськими військовими в Абхазії ще в 2008 році, одразу після закінчення конфлікту в Південній Осетії.

Про те, що С-300 в Абхазії не стали новиною, заявив представник Держдепартаменту США Філіп Кроулі. "Російські С-300 на території Абхазії розташовані протягом останніх двох років", - зазначив він.

За словами Кроулі, можливо, Росія і збільшила кількість систем протиповітряної оборони на території Абхазії, проте, за даними Держдепу, російські С-300 розташовані там вже "якийсь час".

Це побічно підтвердив і міністр оборони Абхазії Мераб Кішмарія, який заявив, що в питаннях повітряної безпеки російські і абхазькі військові співпрацюють "давно і тісно".

"Російські системи ППО розгорнуті в Абхазії не сьогодні. Така необхідність була викликана постійною загрозою з боку Грузії і через те, що досі між Абхазією і Грузією не підписано угоду про мир", - розповів Кішмарія.

На думку російських експертів, розміщення С-300 в регіоні має послужити для Грузії чинником, що стримуватиме нарощування повітряних сил. Крім того, комплекси С-300 в Абхазії можуть служити прикриттям для олімпійських об'єктів в Сочі - раніше найближча до столиці Олімпіади-2014 позиція ППО розташовувалася під Новоросійськом.

Про розміщення С-300 в Абхазії повідомив вдень 11 серпня головком ВПС генерал-полковник Олександр Зелін. За його словами, системи ППО, розміщені в Абхазії і Південній Осетії, будуть збивати будь-які літальні апарати, які вторгнуться в повітряний простір цих республік.

У Тбілісі розглядають цей крок Москви як провокацію. МЗС Грузії вже виступило з протестом. "Абсолютно незрозуміло, яку мету переслідує цей вкрай небезпечний і провокаційний крок з боку Росії, який створює загрозу не тільки Чорноморського регіону, але і в цілому безпеці в Європі", - йдеться у поширеній в середу ввечері заяві грузинського дипломатичного відомства.

В документі міститься заклик до світової спільноти "вжити рішучих заходів, щоб Росія припинила мілітаризацію окупованих грузинських територій".

Раніше у Євросоюзі і НАТО неодноразово підкреслювали, що російська військова присутність в Абхазії і Південній Осетії порушує територіальну цілісність Грузії і становить загрозу її безпеці.

Переважна більшість країн світу досі не визнали дві республіки суверенними державами; це зробили лише Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру.

Грузія вважає Абхазію і Південну Осетію складовою частиною своєї території.
12 август 2010 /
Похожие новости

Продовжується ескалація конфлікту між Грузією з одного боку та її колишніми автономними республіками Абхазією, Південною Осетією та Росією з другого.

Грузія звинувачує Росію у подальшій ескалації конфлікту, що спалахнув після серпневої війни 2008-го. Причина звинувачень - арешти грузинів на території Південної Осетії та Абхазії. За останні тижні

Російська Федерація буде топити грузинські кораблі біля берегів Абхазії

Прикордонна служба ФСБ Росії затримуватиме всі грузинські кораблі, що порушили морські кордони Абхазії. Про це повідомив у вівторок журналістам керівник департаменту берегової охорони ФСБ
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ